Obserwacje z gniazda

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez miki123 » 14 kwi 2015, o 09:41

Po jakości przekazu widać że atrakcje będą jak w tamtym roku więc proponuję się nie nakręcać zaoszczędzicie sobie sporo zdrowia , choć i tak po ilości ludzi na forum widzę że tamten rok i praktycznie brak przekazu dzięki dobrym fachowcom wielu ludziom to uświadomił.
miki123
 

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez irlandia » 14 kwi 2015, o 15:17

Miło popatrzeć jak nie ma intruzów czatujących na gniazdo
irlandia
 

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez eva » 15 kwi 2015, o 11:30

Pozdrawiam miłośników bocianów!
Proponuję wiecznie niezadowolonym aby zgłosili się do administratorów na wolontariat. Zróbcie dyżury 24 godzinne, oczywiście za darmo. przeciwdziałajcie wszelkim awariom, wypadkom i silom natury. Wysłuchujcie ciągłej krytyki. Administratorzy takich projektów mają to na co dzień, a mimo to projekty są kontynuowane.

Martwi mnie coś innego. Mimo tak atrakcyjnej okolicy bociany dotąd nie osiedliły się w łaskim gnieździe.
Już połowa kwietnia.
Może jakieś młodzieniaszki 3 letnie, bez doświadczenia, zasiedlą gniazdo?
eva
 

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez PADO » 15 kwi 2015, o 18:07

eva napisał(a):Pozdrawiam miłośników bocianów!


Dziękujemy za pozdrowienia, Eva w Twoich słowach jest dużo racji, ale ta "racja" dotyczy innych gniazd. Tutaj jakoś wielkiego zaangażowania nie widzę..., a może ja mam pecha, bo gdy wejdę... - to brak przekazu...
Mimo wszystko szkoda, że do tej pory nikt nie zdecydował się zamieszkać w tak ładnym gnieździe, nawet nie zdecydowała się na to piękna para kaczek, ale dla nich to chyba troszkę zbyt wysokie piętro, raczej będą szukać czegoś na parterze
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez ewa » 17 kwi 2015, o 13:43

Do tej pory gniazdo nie zostało zasiedlone przez bociany.
Jest systematycznie okradane z gałęzi przez jakiegoś bociana, który robi gniazdo nieopodal.
Gniazdo jest coraz chudsze.
Może gospodarze tego gniazda postanowiły zbudować nowe i to oni kradną budulec?
Może ktoś z Łasku poda informacje?
ewa
 
Posty: 447
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:08

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez piotrek94b » 17 kwi 2015, o 19:53

Postawię taką tezę odnośnie bocianów widocznych w gnieździe w dniu 9 i 10 kwietnia. Można z nią się zgadzać lub nie.
W dniu 9.04 do monitorowanego gniazda przylatuje samica. Odpoczywa, spędza na gnieździe noc. Następnego dnia już nie wraca. W gnieździe pojawia się złodziejaszek. Jest to inny bocian, prawdopodobnie samiec. Przypuszczam, bo pewności mieć nie można, że samica następnego dnia dołączyła do tego samca, który gniazdował gdzieś w pobliżu. A dlaczego samiec i samica? Przeglądałem materiał jaki miałem nagrany, tu zamieszczam zdjęcia i na pierwszych dwóch zdjęciach bocian jest znacznie mniejszy, na kolejnych dużo większy. Stąd takie przypuszczenie. Samica dołączyła do samca na pobliskim gnieździe, a ten przylatuje tutaj i kradnie patyki. W dniu dzisiejszym (17.04) również to robił.
Szkoda że bociany nie zadomowiły się na monitorowanym gnieździe, ale należy się cieszyć, że jeśli to one są razem, że będą miały udany lęg.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez adrian123 » 19 kwi 2015, o 19:09

Oby bociek wrócił ;)
adrian123
 
Posty: 48
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 16:07

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez adrian123 » 21 kwi 2015, o 15:17

Prawdopodobnie dziś był bociek. Nw nie widziałem go ale coś gałązek przybyło :)
adrian123
 
Posty: 48
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 16:07

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez piotrek94b » 4 maja 2015, o 07:47

04.05.2015.

Samiec noc spędził na gnieździe. Wcześnie rano wyleciał na łąki i o godzinie 06:54 wrócił do gniazda. Razem z nim leciał drugi bocian. Ten jednak nie siadł na gnieździe
07:20 - kolejne przegonienie drugiego lądującego bociana. Sytuacja podobna do wczorajszych wydarzeń.

Obrazek Obrazek Obrazek
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Obserwacje z gniazda

Postprzez piotrek94b » 4 maja 2015, o 08:48

Pierwsze foto: Wojtek przed odlotem z gniazda.
Drugie: gdy odleciał na kilka chwil wylądował inny bocian.

Obrazek Obrazek
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Łaskie Bociany - 2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron