Obrączkowanie

Łaskie bociany - II edycja programu

Re: Obrączkowanie

Postprzez adminlask » 24 cze 2011, o 13:57

Niestety podjęta w dniu 22 czerwca 2011 r. próba zaobrączkowania bocianów nie powiodła się. Powodem niepowodzenia były ograniczenia urbanistyczne (zabudowa) na terenie oczyszczalni uniemożliwiające odpowiednio bliskie podjechanie wysięgnikiem. Zabrakło około 1,5 metra, aby kosz wysięgnika zbliżył się na odległość umożliwiającą przeprowadzenie obrączkowania. Po nieudanej próbie zwróciliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Łasku o pomoc, jednakże spotkaliśmy się z odmową. Dziękujemy firmie Drewzel za użyczenie wysięgnika, a panu Tomaszowi Iciek za fatygę.

Przepraszamy zainteresowanych internautów za niepowodzenie podjętej przez nas akcji.
adminlask
Administrator
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 12:33

Re: Obrączkowanie

Postprzez piotrek94b » 24 cze 2011, o 14:05

adminlask napisał(a):
PADO napisał(a):W Łasku wszystko postawione na głowie. Przyjeżdża pan Iciek, portier otwiera mu bramę na oczyszczalnie i radź sobie człowieku sam.


Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że właśnie tak było.
Chcę poinformować, że Pan Iciek nie był pozostawiony sam sobie. Na miejscu był z nim opiekun projektu.

Jeżeli ktoś chce uzyskać więcej informacji o nieudanej próbie obrączkowania proszę się kontaktować z Panem Adamem Synowcem, tel. (43) 676 83 16.

Myślę że zostawmy już ten niewypał w postaci nieudanego obrączkowania, dajmy temu spokój. Po prostu ktoś nie przygotował się należycie, zamówił taki, a nie inny podnośnik i wyszło z tego to co wyszło. Po prostu wystarczyłoby zwykłe przepraszam, a bocianom na gnieździe z kilogram wątróbek, za stres jaki przeżyły.
Bardziej interesuje mnie podanie nowego terminu obrączkowania. W poście wyżej już się pytałem, może teraz uda uzyskać się odpowiedź.
Dziękuję.
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Obrączkowanie

Postprzez piotrek94b » 24 cze 2011, o 14:13

adminlask napisał(a):Niestety podjęta w dniu 22 czerwca 2011 r. próba zaobrączkowania bocianów nie powiodła się. Powodem niepowodzenia były ograniczenia urbanistyczne (zabudowa) na terenie oczyszczalni uniemożliwiające odpowiednio bliskie podjechanie wysięgnikiem. Zabrakło około 1,5 metra, aby kosz wysięgnika zbliżył się na odległość umożliwiającą przeprowadzenie obrączkowania. Po nieudanej próbie zwróciliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Łasku o pomoc, jednakże spotkaliśmy się z odmową. Dziękujemy firmie Drewzel za użyczenie wysięgnika, a panu Tomaszowi Iciek za fatygę.

Przepraszamy zainteresowanych internautów za niepowodzenie podjętej przez nas akcji.
Posta wyżej pisałem w tym samym czasie co Admin, dlatego jest tam o słowie przepraszam. Nie będę już tego zmieniał, niech tak zostanie ten wpis.

Dzięki za info na temat co się wydarzyło pod gniazdem. Nie zmienia to faktu, że ktoś nawalił zamawiając taki podnośnik.
Co do Straży Pożarnej w Łasku. Jeśli to prawda, to szkoda że odmówili. Ale prawdę mówiąc nie musieli użyczać wysięgnika, bo nie była to akcja ratownicza. Do akcji ratowniczej, również akcji ratowania ptaków są zobowiązani wyjechać, natomiast do obrączkowania nie muszą. Szkoda. Bo miło by było napisać, że po jakiś tam trudnościach z pomocą przyszła Straż Pożarna z Łasku i akcję obrączkowania dokończono. No cóż, nasze oszczędności wszędzie dają się we znaki.
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Obrączkowanie

Postprzez adminlask » 24 cze 2011, o 15:11

piotrek94b napisał(a):Bardziej interesuje mnie podanie nowego terminu obrączkowania.


Jeżeli takowy termin zostanie ustalony niezwłocznie o tym poinformujemy.
adminlask
Administrator
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 12:33

Re: Obrączkowanie

Postprzez adminlask » 28 cze 2011, o 11:02

Jutro (29 czerwca 2011 r.) pomiędzy godz. 16.00 a 17.00 zostanie ponowiona próba zaobrączkowania młodych bocianów.

Prosimy internautów o trzymanie kciuków za powodzenie akcji.
adminlask
Administrator
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 12:33

Re: Obrączkowanie

Postprzez krychajg » 29 cze 2011, o 10:28

jak mam ogladac obraczkowanie bociankow skoro nie mam obrazu ? awaria? czy tylko u mnie nie ma obrazu?
krychajg
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 08:37

Re: Obrączkowanie

Postprzez PADO » 29 cze 2011, o 15:57

Jakieś fatum prześladuje łaskie gniazdo. Jak nie problem z podnośnikiem, to z przekazem.
Dziękujemy za informacje, no cóż złośliwość rzeczy martwych. Miejmy nadzieje, że chociaż obrączkowanie przebiegnie bezproblemowo, chociaż i to nie jest pewne. Nad Łaskiem cały czas krążą chmury burzowe. :?
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Re: Obrączkowanie

Postprzez adminlask » 29 cze 2011, o 16:11

Mam informację, że Pan Iciek jest już na miejscu. A póki co czekamy, aż dojedzie wysięgnik.
adminlask
Administrator
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 12:33

Re: Obrączkowanie

Postprzez piotrek94b » 29 cze 2011, o 16:12

Niebiesko mi :(
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Obrączkowanie

Postprzez PADO » 29 cze 2011, o 16:13

A ja ciemność widzę.
Może Admin będzie nam relacjonował przebieg akcji.
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Łaskie bociany - II edycja programu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron