Obserwacje - II edycja programu

Łaskie bociany - II edycja programu

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Sayeth » 15 kwi 2011, o 19:55

Tak na marginesie. Gdyby kamera była na tym drugim "Wojtkowym gnieździe" to być może podziwialibyśmy czułego przyszłego tatusia, który przynosi ściółkę do gniazda, siedzi na jajach i ogólnie och i ach..
Nawet byśmy nie podejrzewali, że poza kamerą rozgrywa się porażka innej bocianicy.
Sayeth
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 23:18

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Linka » 15 kwi 2011, o 19:56

olka napisał(a):Właśnie. Odklekoczcie się od Wojtka ;) Generalnie w naturze jest tak, że kiedy nie ma szans na wychowanie młodych to dorosłe osobniki się ich pozbywają. Kotowate np. zjadają własne młode w poczuciu zagrożenia, a pandy są w stanie wychować tylko jedno pandziątko więc drugiego noworodka zaraz po porodzie zjadają. Myślę, że Magda też prędzej czy później przestałaby się interesować własnymi jajami. A już na pewno wtedy kiedy spotka jakiegoś przystojniaka :)
Jeśli ktoś ma jedną papugę samicę to wie, że zaraz po złożeniu jaja zabiera się je, aby ta niepotrzebnie nie marnowała sił na zajmowanie się nim ( a to jest naprawdę spory wysiłek dla ptaka). Dla jej dobra. Nie mówiąc o tym, że nie zrobienie tego skutkuje dalszym wyczerpującym składaniem niezalężonych jaj.
Wiem, że to inny gatunek ale natura podoba ;)


Jeszcze kila takich postów i podziękujemy Wojtkowi, że tak troszczy się o Magdę :lol:
Ale może jest w tym jakaś prawda?
Linka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 12:42

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Sayeth » 15 kwi 2011, o 20:01

Linka ja wierzę w to, że natura wie co robi. I w najbardziej drastycznych scenach nie ma nic poza egzekwowaniem jej praw.
Pewnie, że żal Magdy, tak po ludzku żal. Ale z drugiej strony podobnie, jak rok temu mamy niezwykłą okazje obserwować, jak to w naturze naprawdę wygląda.
Wcześniej moje doświadczenia z bocianimi gniazdami ograniczały się do: "o są bociany na gnieździe" (widziane z dołu) i "o są młode/nie ma młodych".
Sayeth
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 23:18

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez olka » 15 kwi 2011, o 20:02

Nie no, troszczyć to się nie troszczy :D ale ogólnie rzecz biorąc tak jest najlepiej. Szkoda czasu Magdy. Lepiej niech pokazuje długie nogi i zgrabną figurę na żerowisku, niż wysiaduje samotne jajo. Zwłaszcza, że w weekend ładna pogoda.
olka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 17:54

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Sayeth » 15 kwi 2011, o 21:26

Od 19 do teraz Magda na gnieździe, co jakiś czas zmienia pozycję.
Sayeth
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 23:18

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Sayeth » 15 kwi 2011, o 21:58

Od 21:50 Magda stoi i poprawia piórka.
22.00 mniej więcej zaczęła robić porządki w dołku.
22:03 siada na dołku.
Ostatnio edytowano 15 kwi 2011, o 22:04 przez Sayeth, łącznie edytowano 1 raz
Sayeth
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 23:18

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Krysia » 15 kwi 2011, o 22:03

Szykuje się do zniesienia jaja.
Krysia
 
Posty: 146
Dołączył(a): 29 cze 2010, o 21:45

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Sayeth » 15 kwi 2011, o 22:05

Na to wygląda, dziobem podsuwa ściółkę pod siebie.
I widać że niespokojna jest. Cały czas się kręci.

Od 22:04 wygląda na to, że śpi.
Sayeth
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 23:18

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Krysia » 15 kwi 2011, o 23:47

15.04.2011

23:46 Zniosła trzecie.
Czy warto zakładać osobny wątek?
Obrazek
Krysia
 
Posty: 146
Dołączył(a): 29 cze 2010, o 21:45

Re: Obserwacje - II edycja programu

Postprzez Linka » 16 kwi 2011, o 00:25

Nie wiem już co o tym myśleć. Nie chcę zobojętnieć. Nie chcę się przyzwyczaić do tego, co się tu dzieje. Mam mętlik w głowie. Tak bardzo lubię Magdę i życzę jej lepszego bytu. Jest taka delikatna i "kobieca".
Widziałam film, gdy przyleciał Wojtek jak siedziała na drugim jajku. Powitała go odchyleniem głowy i klekotem. Samiec nie odwzajemnił jej powitania :( Tego samca nie rozumiem i nie lubię za to, co robi. Wiem, myślę "po ludzku", ale staram się zrozumieć jego postępowanie i nie mogę. Przecież, jeżeli nie chce być w tym gnieździe i z tą samicą, dlaczego ją nęka?
Linka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 12:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Łaskie bociany - II edycja programu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron