jak zrobic zdjecie?

Łaskie bociany - I edycja programu

jak zrobic zdjecie?

Postprzez Wela » 30 mar 2010, o 17:25

witam .Jak zrobić zdjecie bocianków ? :oops:
Wela
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2010, o 14:05

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez paulina87 » 30 mar 2010, o 17:32

otwierasz sobie okienko z Naszymi Bociankami i patrzac naciskasz na klawiaturze "prtsc sysrq "w tym momencie kiedy chcesz zrobic zdjecie a potem wklejasz w paint zapisujesz i wrzucasz fotki tutaj mozesz sobie wybrac ktoras stronke i tutaj zaladowac p.s. ja tak robie moze ktos zna lepsza metode;p
http://www.allegaleria.pl/index.php
http://efotek.pl/index.php
http://ifotos.pl/
http://www.fotosik.pl/
paulina87
 
Posty: 62
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 13:30

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez bigmauth » 30 mar 2010, o 17:38

Wela,kiedyś mnie ktoś uczył,teraz ja mogę Ci pomoc.Napisz do mnie na gg 11705885
bigmauth
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 mar 2010, o 20:26

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez Wela » 30 mar 2010, o 17:47

ale jak nacisne na Klawisz PrtSc sysRq nie robi mi zdjecia?
Wela
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2010, o 14:05

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez Dawan » 31 mar 2010, o 01:36

Myszką trzeba najechać na obraz z kamerki internetowej na stronie głównej projektu.
Kliknij prawą stroną myszy. Pojawi się okno pt. Zapisz obrazek - zapisz w np." Moje obrazy "
Na dole tego okna ukaże się nam sugerowana Nazwa pliku, którą możemy dowolnie zmieniać.
Pod nazwą pliku jest hasło : " Zapisz jako typ: wybieramy: JPEG, jpg albo wszystkie pliki
Na zakończenie kliknąć " Zapisz"

Zapamiętaj w jakim folderze plik został zapisany, aby go potem znaleźć i przesłać na serwer darmowego hostingu obrazu.

Instrukcja wysyłania zdjęcia do hostingu

Otwórz np. ten link :arrow: http://www.allegaleria.pl/index.php
Na próbę jedna fotka - wgraj jako niezarejestrowany użytkownik.
1. Naciskamy : "Przeglądaj"
2. W oknie np." Moje obrazy" poszukaj zdjęcie, które zostało zapisane i wybierz je przez kliknięcie lewym przyciskiem myszki. Powinno się zaznaczyć niebieskim obramowaniem.
W okienku pt: Nazwa pliku ukaże się tytuł zdjęcia kliklamy na " Otwórz"
W ramce hostigu - przeglądaj pojawi się zapis naszego zdjęcia w naszym komputerze.
3. Naciskamy : + Dodaj obraz Czekamy aż nasz obraz się załaduje.
4. Kopiujemy link : "Miniaturka dla forum" (na 3 link od góry najedź myszką i kliknij lewym przyciskiem.
Link zaznaczy się kolorem niebieskim.Nadal trzymaj kursor na tym linku i kliknij prawym przyciskiem myszki. Wyskoczy okienko z którego wybierz " Kopiuj"
5. Przechodzimy do okna, w który piszemy swojego posta na forum i kliklamy prawym przyciskiem myszki. Wyskoczy okienko i wybieramy opcję " Wklej"
Przed wysłaniem swojego posta z fotką , możesz zobaczyć " Podgląd" . Jeśli uznasz, że wszystko jest OK " Wyślij" swój post, jeśli chcesz coś zmienić możesz to zrobić na podglądzie, ponieważ Twoja kopia robocza jest poniżej oglądanego Twojego postu.

Uwaga !!! na bezwzględne przestrzeganie praw autorskich do wklejanych przez Was zdjęć. Swoje zdjęcia możemy wklejać bez żadnego problemu. Dotyczy to zdjęć, które pochodzą z różnych stron w sieci (bądź innych osób). Wtedy musimy podać źródło z którego to zdjęcie pochodzi czyli odpowiedni link.
Dawan
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26 mar 2010, o 17:55

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez worms » 3 kwi 2010, o 19:44

Próbowałem zrobić zdjęcie ale jakoś mi nie wychodziło. :cry: Jak trzeba zrobić zdjęcię? :?:
worms
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:12

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez Nellie » 4 kwi 2010, o 21:54

Probówałam robic fotki programem capturescreenShot. Kilka wyszlo. Teraz kiedy probuje zdjąć fotkę, obraz jest fioletowy na czarnym tle.
Inna opcja:
Kiedy klikam myszą na obraz z kamerki, pod prawym przyciskiem nie mam wyboru: zapisz jako, w przeciwieństwie do obrazów na innych stronkach. Może ktoś podpowie, czasami są fajne momenty, ktore chciałoby się uchwycić.
Nellie
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 mar 2010, o 21:58

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez Angelika » 8 kwi 2010, o 09:17

Ja robię zdjęcie Print Screen (klawisz na klawiaturze PrtSc SysRq). Następnie otwieram program Paint i wklejam: klikając na "Educja" i "Wklej". (zdj. 1). Pojawia się następujący obraz (zdj. 2)
Print Screen jest to obraz strony - zdjęcie całego monitora, dlatego trzeba wyciąć teraz tylko obraz z kamerki postępując w następujący sposób:
Myszką najedź na "Obraz", kliknij, następnie "Przytnij". (zdj. 3)
Teraz myszką - kursorem (krzyżyk) zaznacz obraz z kamerki. (zdj. 4)
Następnie najedź i kliknij myszką na "Edycja" i "Wytnij" (zdj. 5) zniknie Ci okienko z kamerki.
Później "Plik" i "Nowy". Wyświetli się okienko "Czy chcesz zapisać zmiany do pliku" klikasz "Nie zapisuj".
Teraz najedź i kliknij myszką na "Edycja" i "Wklej" (zdj. 6) i pojawi Ci się na karcie obraz z kamerki.
Kolejnym krokiem - już ostatnim - najedź i kliknij myszką na "Plik", "Zapisz jako..." (zdj. 7) i nadajesz nazwę i zapisujesz.
Mam nadzieję, że pomogę trochę osobom, którym ciężko obsługuje się programy komputerowe, a które chcą się z nami dzielić obrazem i obserwacjami z bocianiego gniazda.
Jeśli coś jest niejasne to proszę pytać, odpowiem. :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Angelika
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 07:44

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez monikas70 » 20 kwi 2010, o 10:14

Ślicznie dziękuję za opis robienia zdjęć. Wieczorem po pracy spróbuję. Może się uda.
monikas70
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 23:08

Re: jak zrobic zdjecie?

Postprzez aga » 14 maja 2010, o 20:57

na moim notebooku nie działa ten klawisz, a na drugim kompie robię mimo wskazówek coś żle bo nie chce dodać mi zdjęcia..
Ostatnio edytowano 16 maja 2010, o 19:36 przez aga, łącznie edytowano 1 raz
aga
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 maja 2010, o 10:06
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Łaskie bociany - I edycja programu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron