Uwagi

Łaskie bociany - I edycja programu

Re: Obserwacje

Postprzez majka 25010 » 6 lip 2010, o 00:02

do: Krysia
Krysiu...nie znam powodów, dla których inni internauci nie odwiedzają tego gniazda...śmiem jednak sądzić, że z takich samych, z których ja to czynię. Po prostu, nie lubiłabyś chyba bywać w domu u kogoś,kto jest arogancki w stosunku do Ciebie, kto Cię nie szanuje i potrafi Ci zarzucać chamstwo (sic). Tak właśnie postępowali koordynatorzy projektu i administratorzy gniazda (przeczytaj posty z maja, o ile niektóre z nich nie zostały skasowane, bo i takie praktyki miały tu miejsce) .Nie obraziłam się na bocianki , (czasami zagladam do Nich, żeby się przekonać,że żyją i że nic złego Im się nie przytrafiło).Tak jak Ty, uważam,że nie są temu winne, że nie ma zbyt wielu chętnych, by obserwować to gniazdo. Na szczęście, One sobie nie zdają sprawy z tego, czy Je podglądamy, czy nie, zwłaszcza, że w razie jakiejś tragedii i tak Im nie pomożemy...tak więc, nie tęsknią za naszym towarzystwem...Na szczęście jest wiele innych gniazd, gdzie administratorzy nie tylko potrafią zwracać nam uwagę, że się niestosownie zachowujemy, ale potrafią stworzyć taką atmosferę, że chętnie tam bywamy. Z pewnością to zauważyłaś? Moim zdaniem, porwano się tu na coś, o czym się nie nie ma pojęcia, jak to powinno wyglądać. Wiadomo, poczatki są trudne, ale trzeba umieć się uczyć...a tego tu nikt z organizatorów projektu, niestety, nie potrafi. Sądzę, że mój post nie będzie długo gościł na tym forum - zostanie usunięty, a ja zostanę poczęstowana ostrzeżeniem...za zaśmiecanie forum, tak jak to było w przypadku, gdzie odpowiedziałam na powitanie internautki, która pojawiła się na forum...
http://www.allegaleria.pl/images/vmxbsg ... dx6tck.jpg

http://www.allegaleria.pl/images/hbj6ek ... 8ajhnt.jpg
majka 25010
 
Posty: 83
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 12:08

Re: Obserwacje

Postprzez Krysia » 6 lip 2010, o 03:27

do majka 25010

NIe mnie oceniać organizatorów projektu. To nie jest jedna osoba, która ma swoje humory, tylko, tak sądzę, jakiś zespół, który podejmował decyzje. Uważam, że piskląt i tak nie udałoby się uratować. Pogoda byla tragiczna, a pisklęta za małe. Podobnie uczyniono w Ustroniu. Opiekunowie gniazda zdecydowali tak, a nie inaczej. I też rozpętała się burza na tamtejszym forum. Sadzę, że tego pisklęcia zabranego z gniazda i tak nie udałoby się uratować, przerażone konałoby w obcym otoczeniu, a tak odszedł we własnym gnieżdzie, przytulony do rodzeństwa. Najbardziej" godnie" w całej tej sytuacji zachowały się bociany. I pozwólmy im na to.
Wiem, co się działo na forum, bo odwiedzałam je często jako gość. Zalogowałam się tak póżno może trochę dlatego, żeby sprowokować kogoś do odezwania się. A na pewno dlatego, żeby dotrzymać towarzystwa tym dwojgu ostatnim forumowiczom [PADO i piotrek94b], którym jeszcze chciało się pisać.
A goszczę u bocianów, nie admina czy opiekuna projektu.
Uwag mam parę, to prawda. Brakuje mi na przykład wypowiedzi ornitologa, który by przynajmniej raz w miesiącu podsumował wpisy, wyjaśnił wątpliwości, uspokoił gorącą atmosferę. [To taka uwaga na przyszły rok, bo mam nadzieję,że projekt znow ruszy]. Wszyscy się czegoś nauczyliśmy.
A bociany mają w nosie [albo raczej w dziobie] to, co się przez nich porobiło. Żyją sobie dalej swoim rytmem. Obce są im ludzkie emocje.
Jak to dosadnie ujął pewien forumowicz "Rozstrzelać wszystkich administratorów, opiekunów i kogo tam jeszcze" i róbmy dalej to, do czego ta strona została stworzona.
Pozdrawiam. I zostań.
Krysia
 
Posty: 146
Dołączył(a): 29 cze 2010, o 21:45

Re: Obserwacje

Postprzez PLubisz » 6 lip 2010, o 11:49

Krysia napisał(a):do majka 25010

NIe mnie oceniać organizatorów projektu. To nie jest jedna osoba, która ma swoje humory, tylko, tak sądzę, jakiś zespół, który podejmował decyzje. Uważam, że piskląt i tak nie udałoby się uratować. Pogoda byla tragiczna, a pisklęta za małe. Podobnie uczyniono w Ustroniu. Opiekunowie gniazda zdecydowali tak, a nie inaczej. I też rozpętała się burza na tamtejszym forum. Sadzę, że tego pisklęcia zabranego z gniazda i tak nie udałoby się uratować, przerażone konałoby w obcym otoczeniu, a tak odszedł we własnym gnieżdzie, przytulony do rodzeństwa. Najbardziej" godnie" w całej tej sytuacji zachowały się bociany. I pozwólmy im na to.
Wiem, co się działo na forum, bo odwiedzałam je często jako gość. Zalogowałam się tak póżno może trochę dlatego, żeby sprowokować kogoś do odezwania się. A na pewno dlatego, żeby dotrzymać towarzystwa tym dwojgu ostatnim forumowiczom [PADO i piotrek94b], którym jeszcze chciało się pisać.
A goszczę u bocianów, nie admina czy opiekuna projektu.
Uwag mam parę, to prawda. Brakuje mi na przykład wypowiedzi ornitologa, który by przynajmniej raz w miesiącu podsumował wpisy, wyjaśnił wątpliwości, uspokoił gorącą atmosferę. [To taka uwaga na przyszły rok, bo mam nadzieję,że projekt znow ruszy]. Wszyscy się czegoś nauczyliśmy.
A bociany mają w nosie [albo raczej w dziobie] to, co się przez nich porobiło. Żyją sobie dalej swoim rytmem. Obce są im ludzkie emocje.
Jak to dosadnie ujął pewien forumowicz "Rozstrzelać wszystkich administratorów, opiekunów i kogo tam jeszcze" i róbmy dalej to, do czego ta strona została stworzona.
Pozdrawiam. I zostań.



Ornitolodzy współpracuja z nami głównie telefonicznie i "na żywo" do ich obowiazków nie należy moderowanie forum. Komentarze od dr Włodarczyka pojawiły się zaraz po tragedii w gnieździe, a mimo to nie uspokoiły forumowiczów.
PLubisz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 mar 2010, o 11:29

Re: Obserwacje

Postprzez piotrek94b » 6 lip 2010, o 12:41

PLubisz napisał(a):
Krysia napisał(a):do majka 25010

NIe mnie oceniać organizatorów projektu. To nie jest jedna osoba, która ma swoje humory, tylko, tak sądzę, jakiś zespół, który podejmował decyzje. Uważam, że piskląt i tak nie udałoby się uratować. Pogoda byla tragiczna, a pisklęta za małe. Podobnie uczyniono w Ustroniu. Opiekunowie gniazda zdecydowali tak, a nie inaczej. I też rozpętała się burza na tamtejszym forum. Sadzę, że tego pisklęcia zabranego z gniazda i tak nie udałoby się uratować, przerażone konałoby w obcym otoczeniu, a tak odszedł we własnym gnieżdzie, przytulony do rodzeństwa. Najbardziej" godnie" w całej tej sytuacji zachowały się bociany. I pozwólmy im na to.
Wiem, co się działo na forum, bo odwiedzałam je często jako gość. Zalogowałam się tak póżno może trochę dlatego, żeby sprowokować kogoś do odezwania się. A na pewno dlatego, żeby dotrzymać towarzystwa tym dwojgu ostatnim forumowiczom [PADO i piotrek94b], którym jeszcze chciało się pisać.
A goszczę u bocianów, nie admina czy opiekuna projektu.
Uwag mam parę, to prawda. Brakuje mi na przykład wypowiedzi ornitologa, który by przynajmniej raz w miesiącu podsumował wpisy, wyjaśnił wątpliwości, uspokoił gorącą atmosferę. [To taka uwaga na przyszły rok, bo mam nadzieję,że projekt znow ruszy]. Wszyscy się czegoś nauczyliśmy.
A bociany mają w nosie [albo raczej w dziobie] to, co się przez nich porobiło. Żyją sobie dalej swoim rytmem. Obce są im ludzkie emocje.
Jak to dosadnie ujął pewien forumowicz "Rozstrzelać wszystkich administratorów, opiekunów i kogo tam jeszcze" i róbmy dalej to, do czego ta strona została stworzona.
Pozdrawiam. I zostań.



Ornitolodzy współpracuja z nami głównie telefonicznie i "na żywo" do ich obowiazków nie należy moderowanie forum. Komentarze od dr Włodarczyka pojawiły się zaraz po tragedii w gnieździe, a mimo to nie uspokoiły forumowiczów.


Czy możecie sobie założyć oddzielny wątek na wymianę zdań, co , kto, kiedy, mówił, pisał , nie pisał, dzwonił czy nie dzwonił, jak się zachowywał i itd?
Uważam że robicie śmietnik z forum, a wasze uwagi nie dotyczą obserwacji bocianów.
piotrek94b
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 11:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwagi

Postprzez Krysia » 6 lip 2010, o 18:03

Jest mi ogromnie przykro, że jednym, wydawałoby się niewinnym wpisem [Obserwacje z dnia 3.o7.2010], spowoduję taką lawinę. Tego nie byłam w stanie przewidzieć w najgorszym scenariuszu. Nie to było moim zamiarem. Pozostaje mi tylko przeprosić wszystkich, Którzy mogli poczuć się urażeni czy obrażeni. Brakuje mi słów. Jeszcze raz przepraszam.
Krysia
 
Posty: 146
Dołączył(a): 29 cze 2010, o 21:45

Re: Uwagi

Postprzez PADO » 6 lip 2010, o 18:22

A już myślałam,ze emocje opadły i w spokoju będziemy mogli obserwować boćki.
Do majka 25010
Przemyśl jeszcze swoją decyzję o wyrejestrowaniu się z forum.
Przecież jak sama napisałaś "oodwiedzam bociany, a nie gniazdo"
Co do samego projektu "obserwacji bociana", nie można wszystko zwalać na administratorów gniazda. Wierzę w to, że wkładają wiele wysiłku, aby to wszystko jakoś działo. Trzeba przyznać, że przekaz jest dobry. Zdarzają się awarie i o to by nikt nie miał pretensji, gdyby administratorzy informowali o przyczynach i przewidywanym terminie powrotu transmisji.
Muszę przyznać rację majka 25010, że administratorzy w sposób lekceważący, by nie powiedzieć chamski w niektórych przypadkach zwracali się do forumowiczan. I oto właśnie wszyscy mają pretensje, a nie o to, że w wyniku niesprzyjających warunków zginęły pisklęta.
Panie Plubisz jest Pan absolwentem UŁ w kierunku Ochrony Środowiska, powinien Pan na tym forum dzielić się swoimi wiadomościami i inicjować dyskusje na temat bociana. To, że nie ma piskląt w gnieździe, to nie znaczy, ze już nic się nie dzieje.
Oprócz tego, że bociany kopulują, to jeszcze są inne ciekawe rzeczy, Pana zadaniem powinno być wychwycenie tego, podsuniecie tematu do dyskusji, a nie tylko wkraczanie na forum, gdy pojawi się jakoś krytyczna wypowiedź.
Z kąt Pan wie kto jest po drugiej stronie. Żądze, ze teraz już tu nie ma małolatów, których można zbesztać, bo się niecenzuralnie wypowiedzieli.W/g mnie na tym forum pozostali już tylko Ci, co na temat bociana coś mogą powiedzieć, pasjonaci i ludzie nauki. Proszę okazać im szacunek, to wtedy i wy inaczej będziecie odbierani. Sam pomysł obserwacji bociana - przedni i pogratulować, ale z realizacja rożnie.
Nie zrażajcie się tylko pierwszymi niepowodzeniami i bogatsi o doświadczenie, w przyszłym roku wystartujcie.
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Re: Uwagi

Postprzez majka 25010 » 6 lip 2010, o 18:25

do :Krysia

Krysiu, to naprawdę nie Twoja wina. Nie sądzę, żebyś musiała kogokolwiek przepraszać- nie zrobiłaś nic nagannego, po prostu - napisałaś to, co czułaś...chciałaś dobrze. To forum padło, zanim się rozwinęło. Chwała Wam: Tobie, Pado, Piotrkowi, że tu zaglądacie i wpisujecie swoje obserwacje...bocianki są bardzo wdzięcznym tematem, ale One nie wiedzą nic o nastrojach na forum - jak napisałaś - mają to w ...dziobie... :)
Pozdrawiam :)
majka 25010
 
Posty: 83
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 12:08

Re: Uwagi

Postprzez majka 25010 » 6 lip 2010, o 18:52

do Pado

Dzięki za poparcie w kilku kwestiach...jak widzę, Ty też masz kilka uwag, na temat działania tego forum - bocianiątka zginęły, teraz już nie ma sensu rozpamiętywać tego. Gdy zostały dwa dorosłe bociany, nadal tu zaglądałam prawie codziennie, "popełniałam" nawet jakieś posty, ale pewnego dnia otrzymałam ostrzeżenie za to, że powitałam na forum dziewczynę, która pojawiła się i przywitała z nami, drugim zarzutem było to, że "odpowiadam na swoje posty" - trudno jest nie "odpowiadać" na post, który się wkleiło dzień, lub dwa , wcześniej, przy tak małej liczbie internautów. Założyłam temat "Uwagi" ( po sugestiach Pana Łubisza i to był trzeci powód, aby mnie ukarać ostrzeżeniem...zagryzłam zęby, ale przy dalszej ignorancji ze strony Adminów, jaki jest sens, bywania tutaj. Przecież Admini nie żyją tym gniazdem, czy któryś z Nich wchodzi na forum, żeby z nami podyskutować...nie!!! Dla Nich ważne jest tylko to, żeby było czym pochwalić się w mediach, że pomysł "chwycił", że było tylu, a tylu obserwujących (a jest tylu, co, przepraszam "kot napłakał?, Jak zaglądam widzę Ciebie, Piotra, pojawiła się Krysia i...koniec...Zainstalowanie wysokiej klasy kamer, to nie wszystko. Gniazdo, to przede wszystkim bocianki, ale i my - "forumowicze". Tylko, że niestety Admini tego nie rozumieją...a szkoda... Szczytem wszystkiego, było założenie nowego tematu, w moim imieniu, podszywając się pode mnie... Jakie ja mam gwarancje, że kiedyś nie pojawi się na forum, jakaś inna (rzekoma), moja wypowiedź...to jest w pewnym sensie...oszustwo...Dlatego postanowiłam zrezygnować. Na szczęście, jest wiele innych gniazd. Tobie i pozostałym, wytrwałym , życzę dużo szczęścia i powodzenia w obserwacjach. Przede wszystkim, życzę dużo szczęścia bociankom - niech szczęśliwie dolecą do ciepłych krajów i szczęśliwie wrócą...a czy do gniazda w Łasku - to już pozostawiam Ich decyzji...
Pozdrawiam
majka 25010
majka 25010
 
Posty: 83
Dołączył(a): 18 maja 2010, o 12:08

Re: Uwagi

Postprzez adminlask » 6 lip 2010, o 19:27

majka 25010 napisał(a):Wczoraj, został założony (rzekomo przeze mnie ), nowy temat "Uwagi". Pragnę oświadczyć,iż tematu tego nie otwierałam, ktoś posłużył się moim nickiem, ktoś kto ma dostęp do mojego hasła, a kto ma - wiadomo. Takie działanie uważam za nieuczciwe i niezgodne z pewnymi zasadami.


Do Pani hasła nie ma nikt dostępu poza Panią samą!

Temat "Uwagi" założyłem ja, a z racji tego że Pani post jest tam pierwszy zostało Pani przypisane założenie tego wątku.
Proponowałbym skupić się na bocianach, a nie na ciągłym wygrzebywaniu pewnych rzeczy i stałym wypisywaniu jacy to organizatorzy projektu są niedobrzy i źli.
Trochę kultury nie zaszkodzi, a co za tym idzie może wpłynie na poprawienie atmosfery na forum.
Pozdrawiam.
adminlask
Administrator
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 12:33

Re: Uwagi

Postprzez PADO » 6 lip 2010, o 20:12

adminlask napisał(a):Trochę kultury nie zaszkodzi, a co za tym idzie może wpłynie na poprawienie atmosfery na forum.
Pozdrawiam.

Ja już nic nie rozumiem, albo co innego rozumiem pod słowem "kultura". Teraz to nawet krytyczne uwagi pisane są w "białych rękawiczkach".
Sz.P.adminlask, do kogo odnosi się to nawoływanie o kulturę.
Chyba, że to jest samokrytyka. Z jednym się zgadzam atmosferę na forum należy poprawić, a nie jeszcze podgrzewać
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Następna strona

Powrót do Łaskie bociany - I edycja programu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron