Obserwacje

Łaskie bociany - I edycja programu

Re: Obserwacje

Postprzez paulina87 » 10 kwi 2010, o 00:56

rzekomo z tego co slyszalam to nie jest mizianie po golowce ale one sie miziaja bo maja "wszoly"czyt.wyzej... Godz.23:19 - mizianie po głowie. :)
A tak naprawdę bociany pomagają jeden drugiemu w walce z wszołami, które pasożytują w ich piórach. Dawan...
paulina87
 
Posty: 62
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 13:30

Re: Obserwacje

Postprzez monikas70 » 10 kwi 2010, o 10:53

mamy już cztery jajka :D
monikas70
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 23:08

Re: Obserwacje

Postprzez paulina87 » 10 kwi 2010, o 11:50

Obrazek a jednak sa 4 jaja....//// [*]
paulina87
 
Posty: 62
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 13:30

Re: Obserwacje

Postprzez bogfilek » 11 kwi 2010, o 00:30

Hurrra! Już jest do pary! I były starania o PIĄTE!
bogfilek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2010, o 10:17

Re: Obserwacje

Postprzez monikas70 » 12 kwi 2010, o 09:20

Mamy już pięć jaj :D
monikas70
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 23:08

Re: Obserwacje

Postprzez j.piotr05 » 12 kwi 2010, o 15:42

Witam. Czy mozna usunac z gniazda foliowe smieci?.One zagrazaja "starym"bockom a w przyszlosci mlodym.
j.piotr05
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 mar 2010, o 13:11

Re: Obserwacje

Postprzez PADO » 12 kwi 2010, o 18:04

j.piotr05 napisał(a):Witam. Czy mozna usunac z gniazda foliowe smieci?.One zagrazaja "starym"bockom a w przyszlosci mlodym.
Nie można.
Folie są potrzebne do okrywania jaj, a później jako deszczówki dla młodych w czasie opadów. :lol: :lol: :lol:
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Re: Obserwacje

Postprzez Angelika » 13 kwi 2010, o 07:30

PADO napisał(a):
j.piotr05 napisał(a):Witam. Czy mozna usunac z gniazda foliowe smieci?.One zagrazaja "starym"bockom a w przyszlosci mlodym.
Nie można.
Folie są potrzebne do okrywania jaj, a później jako deszczówki dla młodych w czasie opadów. :lol: :lol: :lol:


j.piotr05 ma rację, że ten rodzaj materiału stanowi poważne zagrożenie dla piskląt i naprawdę nie wiem co oznaczają te buźki typu :lol: w poście PADO.
Mnie się wydaje, że takiego typu ironizowanie nie powinno mieć miejsca na forum.

13.04.10
Dzisiejszy poranek w gnieździe:
07:05 Bardzo długa poranna toaletka jednego z bocianów. Drugi siedzi na jajach (zdj. 1)
07:21 Teraz drapanko :D słodko wyglądają te nasze wspaniałe ptaki kiedy się drapią. (zdj. 2)
07:24 Poza z podniesioną nogą i jednym skrzydłem :shock: Rewelacyjna. :D (zdj. 3) Później zabrał się do poprawienia konstrukcji gniazda.

Obrazek Obrazek Obrazek
Angelika
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 07:44

Re: Obserwacje

Postprzez PADO » 13 kwi 2010, o 10:26

Angelika napisał(a):naprawdę nie wiem co oznaczają te buźki typu :lol: w poście PADO.

:lol: oznacza, że to żart.
Chyba nikt rozsądny nie myśli, że teraz, gdy bociany wysiadują już jajko, będzie sprowadzany dźwig, by usunąć folie.
Przy takiej operacji można być pewnym, że z wysiadywania jajek nici, a możliwe, że i bociany opuściłyby gniazdo.
Nim skrytykujesz czyjąś wypowiedź - pomyśl.
PADO
 
Posty: 353
Dołączył(a): 27 mar 2010, o 19:23

Re: Obserwacje

Postprzez Filipina » 13 kwi 2010, o 10:51

13 kwietnia 2010

Godz. 10:16 - 10:19 w gniazdku rodzinka w komplecie, oba boćki: (f. 1 i 2) Wojtek (wielki dziób!) na dołku, a Madga - w malowniczych pozach - stoi i pielęgnuje pióra. Pare minut potem poleciała, zapewne na żerowisko.
A o godz. 10:31 dumny Wojtek zaprezentował swoich 5 jaj (f. 3), a potem odrzucił trochę wyściółki (f. 4 - obracania nie było) i usiadł.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak niebezpieczne dla piskląt są ludzkie śmieci w gnieździe bocianów obejrzałam rok temu, w równie sławnym gnieździe, w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór. Bociany przyniosły do gniazda sznurek do snopowiązałki. Dwa z czterech piskląt zaplątały się tak w niego tak, że nawet pomoc (niestety: dość opieszała, ale jednak) nie była w stanie uratować jednego z bocianków. Wskutek zakażenie odniesionych obrażeń doszło do martwicy nogi na tyle wysoko, że nie dało się go uratować. Drugi z obrażeniami skrzydła żyje w Leśnym Azylu dla zwierząt w Mikołowie.
Ta folia w gnieździe w tej chwili nie jest groźna. Ale ta cienka, do wylęgu piskląt postrzępi się na cienkie paski, i może dojść do tragedii. Gdyby miało ją zwiać z gniazda, już by się to stało. Teraz, w okresie znoszenia jaj trudno płoszyć z gniazda bociany, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni należałoby ją (niestety!) wyjąć z gniazda. Po ubiegłorocznych akcjach ratunkowych w Przygodzicach i Rybnej wiem, że bociany nie porzucają gniazda w którym jest "przychówek". Zostawiam to pod rozwagę autorom przekazu. Jeżeli już założyliście podgląd, to bądźcie odpowiedzialni i reagujcie na zagrożenie wynikające z obecności ludzi i ich śmieci w środowisku. Proszę!
Chętnych do zapoznania się z takimi akcjami odsyłam do przygodzickiego forum (naprawdę chętni znajdą).
Filipina
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Łaskie bociany - I edycja programu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron